سفر به ایتالیا و بایدها و نبایدهایش

italian wallpaper Inspirational Italy Flag Wallpaper Desktop impremedia


سفر به ایتالیا و بایدها و نبایدهایش

ایتالیا کشوری محبوب برای کسانی است که عاشق معماری هستند. همچنین غذاهای لذیذ این کشور نیز معروف هستند. به هر حال، اگر عازم این کشور هستید، این را بدانید که به کشوری زیبا سفر می کنید. در سفر به ایتالیا به نکاتی که در ادامه می گوییم توجه داشته باشید.

مختصری درباره ایتالیا

ایتالیا کشوری است که غنای فرهنگی بسیار بالایی دارد. همین که این کشور مرکز امپراتوری روم و زادگاه رنسانس است، می تواند به شما بگوید که با چه کشوری و با چه سابقه تاریخی ای روبرو هستید. خوب است بدانید که ایتالیا بیشتر از هر کشور دیگری در جهان، آثار ثبت شده در یونسکو دارد.

ایتالیا در زمینه مد و پوشاک هم پیشرو است و خاستگاه برندهای معروفی مانند پرادا، ماسیمو بتورا و رنزو پیانو به شمار می رود. در این کشور می توانید شاهد چشم اندازهای طبیعی خارق العاده باشید و از جشن های بی نظیر لذت ببرید.

اگر عازم ایتالیا هستید به نکات زیر توجه داشته باشید

  • ایتالیا در منطقه‌ زمانی UTC +2 قرار گرفته است و ساعت رسمی اش دو ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.
  • توجه داشته باشید که تنوع آب و هوایی در ایتالیا بالاست و به همین دلیل در چهار فصل سال می توانید به این کشور سفر کنید.

راهکارهایی برای کاستن از هزینه های سفر به ایتالیا

  • اگر با غذایتان نان نمی خورید، نانی را که در رستوران ها سرو می شود، قبول نکنید.
  • از آب لوله کشی استفاده کنید تا مجبور نشوید آب بسته بندی بخرید.
  • از سرویس‌های اشتراک خودرو و تاکسی‌های اینترنتی استفاده کنید
  • در تورهای رایگان پیاده روی شرکت کنید و شهر را ببینید.
  • سعی کنید به طرق مختلف از بین بومیان ایتالیایی میزبانی برای خودتان پیدا کنید.
  • غذای ساده و حاضر بخورید.

 

جاذبه های گردشگری ایتالیا

برج کج پیزا

این برج در تمام جهان معروف است و نیاز به معرفی ندارد. امّا شاید برایتان جالب باشد که بدانید تا قبل از مرمت‌های دهه‌ی ۱۹۹۰، پیش‌بینی شده بود که این برج تا سال ۲۰۰۰ فرو می‌ریزد.

قصر داسال

حیف است که به ایتالیا بروید و به قصر داسال که در شهر اربینو ایتالیا قرار گرفته، سر نزنید. خوب است بدانید که این بنا در قرن پانزدهم و در دوره رنسانس ساخته شده است..

آمفی تئاتر کلوسئوم

این آمفی‌تئاتر یک اثر باستانی بزرگ به شمار می رود که بزرگترین بنا در نوع خود است. این بنا توسط امپراتوری روم ساخته شده است و یکی از مدل‌های ساخت ورزشگاه‌ها حتی در دوران مدرن به شمار می رود.

دریاچه کومو

این دریاچه یکی دیگر از جاذبه‌های ایتالیا است. کومو در یک منطقه کوهستانی قرار گرفته است و کوه های متعددی آن را احاطه کرده اند. گفتنی است، شهرهای کوچک و زیبای کوهستانی در اطراف آن قرار دارند.

کلیسای سن ویتال

این کلیسا در شهر راونا قرار گرفته است و شاید بتوان این طور گفت که شهر مورد بحث به دلیل وجود این کلیسا معروف است.

جزیره البا

این جزیره را هم به جاهایی که باید آن را ببینید، اضافه کنید. یکی از دلایل جذابیت این جزیره این است که ناپلئون زمانی در آن ساکن بوده است. جالب اینکه، خانه های تابستانی و زمستانی وی هنوز پابرجاست و در اختیار مسافران قرار می گیرد.

بقایای پمپئی

اگرچه شهر پمپئی به واسطه فوران آتش فشان نابود شده است. امّا هنوز بقایایی از این شهر باقی مانده و می توانید با تور به این شهر باستانی بروید و از بقایای بازارها، خانه‌ها، حمام‌ها، معباد، آمفی تئاترها، خیابان‌ها و ساکنان این منطقه دیدن کنید.

شهر ورونا

شهر ورونا نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در ایتالیا به شمار می رود. اگر گذرتان به این کشور تاریخی و زیبا افتاد حتماً سری به این شهر بزنید. خوب است بدانید که این شهر به دلیل اینکه داستان رومئو و ژولیت در آنجا شکل گرفته، معروف شده است.

 

کانال های ونیز

تردد در کانال های تو در توی ونیز، تجربه ای شگفت انگیز برایتان خواهد بود. گفتنی است، این شهرمتشکل از جزیره‌های متعدد است و کانال‌ها، خیابان‌های اصلی آن را تشکیل می‌دهند.

هرکولانیوم

در پایه کوه وزوو، شهر باستانی هرکولیوم قرار گرفته است. این شهر نیز مانند پمپئی هدف فوران آتش فشان قرار گرفته و از بین رفته است. امّا چیزهای زیادی برای عرضه به گردشگران دارد.

بدون دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *