مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای چین:

چین یکی از کشورهایی است که متقاضیان زیادی برای دریافت ویزا دارد. افراد با اهداف مختلف از جمله توریستی، تجاری و… به این کشور سفر می کنند. خوب است بدانید که ویزای توریستی چین به دو صورت انفرادی و گروهی و ویزای تجاری این کشور به دو صورت دبل (دو بار ورود) و مولتی پل صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای چین

مهم نیست که با چه هدفی به چین می خواهید سفر کنید. به هر دلیلی که بخواهید راهی این کشور شوید، باید ویزای چین را دریافت کنید. برای اخذ این ویزا مدارکی مورد نیاز است که در ادامه می آید.

1-اصل دعوتنامه معتبر

2-دو قطعه عکس ۴*۶ تمام رخ با پشت زمینه سفید و بدون عینک. عکس باید جدید و مطابق با عکس موجود در پاسپورت باشد.

3-اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار از تاریخ خروج.

4-فرم تکمیل شده ویزا.

5-مدارک نشان دهنده تمکن مالی به لاتین و با مبلغ حداقل ۱۰ میلیون تومان در سربرگ بانک صادر کننده به همراه مهر برجسته بانک و دارا بودن اصل امضای متصدی بانک.

مدارکی که در این بخش گفته شد برای اخذ ویزای چین به صورت کلی مورد نیاز است. امّا انواع ویزاها برای این کشور صادر می شود و برای دریافت هر کدام از آن ها به مدارک خاصی نیاز است. با ما همراه باشید تا با مدارک لازم برای انواع ویزاهای چین آشنا شوید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تجاری چین

1-برای دریافت ویزای تجاری چین شما نیاز به یک دعوت نامه رسمی از شرکتی چینی دارید.

2-فرم سفارت چین را نیز باید پر کنید.

3-دو قطعه عکس 4*6 با پس ‌زمینه سفید و بدون کلاه و عینک نیز مورد نیاز است. یکی از این عکس ها بر روی فرم سفارت الصاق می‌شود.

4-نامه تمکن نیز مورد نیاز است.

خوب است بدانید که در لحظه خروج از چین نیز باید فرمی را(Departure Card) پر کنید و به بازرسی مرزی این کشور تحویل دهید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای گروهی چین

1-دعوتنامه ای که یک آژانس مسافرتی چین برای آژانس مسافرتی ایرانی ارسال کرده است.

2-همراه 2 قطعه عکس 4×6 بدون کلاه و عینک و با پس زمینه سفید.

3-نامه تمکن مالی با حداقل موجودی مشخص.

نکاتی درباره ویزای گروهی

1-این ویزا صرفا توسط آژانس مسافرتی گرفته می‌شود.

2-روال کار در این خصوص بدین صورت است که آژانس مسافرتی چینی برای آژانس ایرانی دعوتنامه ای ارسال می کند.

3-ویزای گروهی چین حداقل برای 5 نفر صادر می‌گردد و از این 5 نفر حداقل می‌بایست دو نفر از آن‌ها با این ویزا وارد خاک چین شوند. البته ورود تنها یک نفر با این ویزا به چین نیز مشاهده شده است.

4-اخیرا برخی از ایرلاین‌ها فقط در صورت حضور حداقل سه مسافر، اجازه صدور کارت پرواز را می‌دهند که علت آن نیز معلوم نیست. تجربه ثابت کرده است که حضور دو نفر مسافر برای ورود به چین کافی است.

5-نکته مهم اینکه، کلیه‌ی مسافرانی که با هم وارد چین می‌شوند باید با هم از این کشور خارج گردند. در لحظه ورود، نام مسافرانی که در ویزا وجود دارد ولی به چین وارد نشده‌اند، توسط پلیس مرزی خط می خورد و الباقی به کشور چین وارد می شوند. همچنین مهر ورود صرفا بر روی ویزا خواهد خورد و پلیس دو برگه مذکور را از نفر اول گروه تحویل گرفته و در نهایت یک برگه مهر شده را به نفر آخر تحویل می‌دهد.

6-اعتبار این نوع از ویزای چین محدود است و بر روی آن درج شده است. مسافر باید در بازه زمانی درج شده بر روی پاسپورت، وارد چین شده و در زمان مشخص شده نیز از این کشور خارج گردد.

جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید – 02188662266