اخذ ویزای شینگن
ویزای شنگن یکی از معتبرترین ویزاهای جهان به شمار می رود و برای دریافت آن باید مدارکی را ارائه دهید:

مدارکی که باید در روز مصاحبه همراه داشته باشید موارد زیر است:

فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید آن کشور است که باید از سفارت مربوطه به صورت حضوری یا اینترنتی دریافت شود. این فرم را باید به همراه مدارک مورد نیاز دیگر در زمان مصاحبه ارائه دهید.

توجه: هرچند این کشورها عضو شینگن هستند و ویزای همه‎شان ویزای شینگن محسوب می‌شود، اما فرم درخواست برای هر کشوری متفاوت است، بنابراین مثلا برای درخواست ویزای آلمان نباید به سفارت فرانسه مراجعه کرد.

شناسنامه و کارت ملی

ترجمه‌ رسمی شناسنامه و کارت ملی با فتوکپی از تمام صفحات باید حتماً موجود باشد.

گذرنامه

اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست روادید باشد.
کپی گذرنامه را تنها از صفحات یک و صفحاتی که در آنها  ویزای شینگن خورده تهیه کنید.

سه قطعه عکس رنگی

عکس ها حتماً باید رنگی، زمینه سفید، تمام رخ و جدید باشند. همچنین این عکس ها باید کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشند. ابعاد عکس ها باید ۶ در ۴ باشد. طبق مقررات شنگن، عکس شما روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

اسناد ملکی و مدارک شغلی و منابع مالی

ارائه مدارک شغلی مانند روزنامه رسمی یا جواز کسب، گواهی اشتغال به تحصیل یا گواهی اشتغال به کار که روی سربرگ رسمی محل کار درج شده باشد، ضروری است. گواهی اشتغال به کار باید با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار باشد. لازم است که این مدارک به همراه ترجمه‌شان به سفارت ارائه داده شوند. پرینت حساب بانکی که شامل گردش سه ماه آخر است به علاوه مانده حساب به زبان انگلیسی و مهر شده باید ارائه شود. همراه داشتن اصل و ترجمه سابقه بیمه تامین اجتماعی در صورتی که دارید، الزامی است. سند ملکی به نام شخص درخواست کننده باید ارائه شود. ارائه اصل و ترجمه‌ سند الزامی است. گفتنی است، اصل سند هنگام تحویل بقیه مدارک به مسافر بازگردانده خواهد شد. ارائه بلیت پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد نیز ضروری است.

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی باید برای کل مدت زمان سفر ارائه شود. این بیمه باید حداقل هزینه ۳۰ هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد. متقاضیان روادید باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور مقصد داشته باشد. در ضمن شخص دعوت‌کننده در کشور مقصد هم می‌تواند بیمه‌ مسافرتی را از یک شرکت بیمه در آن کشور بگیرد.

برگه تائیدیه رزرواسیون هتل(واچر)

برای کل مدت اقامت و مطابق با تاریخ بلیت رفت و برگشت.

دعوت‌نامه:

ارائه اصل دعوت‌نامه که شخص دعوت‎کننده از کشور مقصد برای مسافر فرستاده است، الزامی است. اگر دعوت‎نامه داشته باشید نیازی به برگه رزرواسیون هتل نخواهید داشت. مدارک مورد نیاز ممکن است گاهی با توجه به شرایط فرد و کشور صادرکننده ویزا متفاوت باشد که در این صورت بهتر است به بخش ویزای توریستی مربوط به همان کشور مراجعه کنید.
توجه: مدارک ترجمه شده، نیاز به مهر دادگستری دارند که معمولاً دارالترجمه‌ها خودشان پس از ترجمه مدارک، برای گرفتن این مهر اقدام می‌کنند.

جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید – 02188662266