جمهوری چک در قلب اروپا واقع شده است. فرهنگ مردم این کشور را فرهنگی آمیخته ای از فرهنگ آلمانی و اسلاوی تشکیل می‌دهد. این کشور مجموعه ای کم نظیر از بهترین تاکستان‌ها و قصرهای زیبا و رویایی است. جمهوری چک از دهه‌ی ۹۰ میلادی تا کنون در صنعت گردشگری مورد توجه بوده است. مردم این کشور از دیرباز به وجود خارجی ها و گردشگران عادت دارند. جمهوری چک تا سال ۱۹۱۸ قسمتی از امپراتوری اتریش بود. در این سال، پس از شکست اتریش در جنگ جهانی اول، کشور چکسلواکی به عنوان کشوری مستقل اعلام وجود کرد. امروزه چک ‌ها جزو اکثریت مردم این کشور را تشکیل می دهد وآمار ۹۴ درصدی را به خود اختصاص داده اند و ۳ درصد دیگر را اسلواک ‌ها و بقیه را لهستانی ‌ها، آلمانی‌ ها و مجارها تشکیل می‌دهند.

جاذبه ها دیدنی جمهوری چک

جمهوری چک دارای جاذبه های دیدنی جذابی است است که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. باید بدانید که در اطراف کشور جمهوری چک ده ها شهر و روستا وجود دارند که سرشار از تاریخ، فریبندگی و زیبایی هستند.

باید گفت ابتدایی ترین مقصد هر گردشگری در مسافرت به جمهوری چک، قلعه‌ی پراگ است؛ بزرگترین قلعه‌ی باستانی دنیا در مرتفع‌ترین بخش شهر که در داستان‌های نویسنده‌ مشهور اهل پراگ، فرانتس کافکا هم ریشه دارد.

الوموتس ساخته دست رومیان ، تا به امروز از تاریخی غنی ای بهره مند شده است و در مدت کوتاهی پایتخت منطقه ی موراویا بوده است. امروزه، الوموتس شهری دانشجوئی آرام اما شاد و سرزنده است و بناهای تاریخی و عجایب دیدنی زیادی در اطراف این شهر قرار دارد.

محور حرکت اقتصاد جمهوری چک در مسیر متنوع سازی از یک اقتصاد تولیدی به سمت اقتصادی مبتنی بر تکنولوژی مدرن، خدمات محور و دانش محور می باشد. این کشور رتبه پنجاه و یکم اقتصاد جهانی را دارا می باشد. جمهوری چک به دلیل ثبات داخلی، سرمایه گذاران داخلی و خارجی را تشویق به سرمایه گذاری در این کشور می کند. در حال حاضر بیشترین سرمایه گذاری در زمینه تبادل اطلاعات و داده ها، صنایع هوانوردی و خدمات صورت می گیرد.

میراث جهانی جمهوری چک

جمهوری چک ۱۲ اثر از سال های گونا کون در فهرست میراث جهانی به نام خود به ثبت رسانده است که نام آن ها عبارتند از:

مرکز تاریخی چسکی کروملو ، مرکز تاریخی پراگ ، مرکز تاریخی تلچ ، کلیسای سنت جان نپوموک در زلنا هورا ، کونتاهورا: شهر تاریخی و کلیسای سنت باربارا و کلیسای جامع در سدلک ، منطقه فرهنگی لدنایس _ والتایس ، باغ‌ها و قصر واقع در کرومریتز، روستای تاریخی هولاسویک ، قصر لیتومیسل ، ستون سه‌گانه در الوموس ، ویلای توگنهات در برنو ، اقامتگاه یهودیان و قبرستان قدیمی آنها و کلیسای سنت پروکوپیوس در تربیک .

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن جمهوری چک

پاسپورت

کپی صفحه اول به همراه مهرها

به همراه داشتن گذرنامه های پیشین

تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن جمهوری چک (دقت کنید تایپ شده و امضا توسط خود شخص متقاضی باشد)

یک قطعه عکس

مبلغ درخواست ویزا به یورو (اگر در رابطه با قیمت اطلاعی ندارید ، به انتهای این مطلب مراجعه کنید)

بیمه پزشکی ( بیمه مسافرتی باید تا زمانی که در جمهوری چک حضور دارید ، اعتبار داشته باشد. )

بلیت هواپیما

واچر هتل (برگه ای که نشان دهد در آنجا هتل رزرو قطعی دارید)

برگه تمکن مالی (صورت حساب بانکی یا برگه وضعیت مالی که نشان دهد مبلغ کافی برای این سفر دارید)

برگه شناسنامه ترجمه شده

برگه دفترچه بیمه ترجمه شده

پرینت آخرین مبلغ دریافتی حقوق (بازنشستگان باید گواهی مستمری بازنشستگی را ارائه دهند)

اگر صاحب شغلی نیستید ، میتوانید برگه وضعیت اقتصادی خود را به همراه داشته باشید (شامل سند اموال)

مدرک نشان دهنده هدف از سفر (بازدید اقوام ، ماموریت ، دعوتنامه و …)

نکته لازم در مورد مدارک ، زبان انگلیسی یا چک بودن آن است. به هیچ عنوان هیچ مدرکی با زبان فارسی ارائه ندهید. این ترجمه باید به زبان رسمی انجام شود.

جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید – 02188662266