امروزه، زیبایی ظاهری نقش بسیار مهمی در زندگی دارد و افراد پیوسته به دنبال راهی برای برطرف کردن نواقص ظاهری خود هستند. طاسی مو هم یکی از بزرگترین مشکلات ظاهری به حساب می آید. که با کاشت مو این مشکل می تواند برای همیشه رفع شود. در این راستا متخصصان زیادی برای درمان طاسی و ریزش مو وجود دارند، که شما بایستی بهترین آنها را برای درمان انتخاب کنید.

کاشت مو

کاشت مو به فرآیندی گفته می شود که ریشه های مو از فرد اهدا کننده جدا شده و به قسمت خالی سر انتقال داده می شوند. کاشت مو بیشتر برای درمان ریزش مو و طاسی موی سر مردان به کار می رود. در هر پیاز یک تا چهار تار مو وجود دارد که در روش کاشت مو، پیاز را به همان صورت به سر انتقال می دهند تا دوباره بتواند بر روی سر رشد کند. در اینجا به چند نوع روش کاشت مو اشاره می کنیم:

 • کاشت مو با روش FIT

در این نوع روش، پزشک جراحی نمی کند، فقط به وسیله سوزن، موی سر شخص را برداشته و به قسمت خالی سر وارد می کند. در روش کاشت موی FIT فرد بستری نمی شود بلکه به صورت سرپایی کاشت مو صورت می گیرد. همچنین ممکن است فرآیند کاشت مو چند روز طول بکشد و به همین سبب برای فرد خسته کننده به نظر برسد. در آخر هم امکان دارد فرد از حجم و تراکم موی خود رضایت کافی را نداشته باشد.

مزایای روش FIT

 • فرد پس از کاشت مو درد چندانی را احساس نمی کند.
 • اسکار بزرگی بر روی سر فرد ایجاد نمی شود. تنها اسکارهای بسیار کمرنگی در لابه لای موی سر فرد ایجاد شده، که قابل رؤیت نمی باشند.
 • در این روش نیازی به بخیه زدن نیست.
 • کاشت مو با روش BHT

در کاشت مو، معمولاً مو را از روی سر فرد برداشته و به قسمت های خالی سر انتقال می دهند. اما گاهی فرد به اندازه کافی بانک مو بر روی سرش ندارد به همین دلیل بایستی از موهای موجود در بدنش کمک بگیرد. در روش BHT مو از قسمت های دیگر بدن (همچون پا، دست، سینه و …) گرفته شده و بر روی سر فرد کاشته می شود. از آنجایی که جنس موی سر با موی دیگر قسمت های بدن بسیار تفاوت دارد، این روش به همراه روش دیگری انجام می شود، تا موی کاشته شده بتواند همچون موی طبیعی سر رشد کند. روش BHT برای افرادی مناسب است که به اندازه کافی بانک مو بر روی سر خود ندارند. پزشک کاشت مو بایستی در زمینه مو و تشخیص ویژگی های مو متخصص باشد تا بتواند بهترین مو را برای کاشت رو سر انتخاب کند. در صورتی که انتخاب موی کاشته شده صحیح نباشد، عمل کاشت مو BHT با موفقیت انجام نخواهد شد.

مزایای روش BHT

 • در این روش بخیه زده نمی شود.
 • مدت زمان بهبودی فرد بسیار کوتاه است.
 • این روش برای کاشت مو در ابرو نیز مناسب است.
 • کاشت مو با روش FUT

روش FUT برخلاف روش FIT نیاز به جراحی دارد و پزشک متخصص برشی از سر را برداشته و فولیکول های مو را از پوست جدا می کند. سپس آنها را در جای مناسب بر رو سر می کارد. اثر این برش ها امکان دارد بر رو سر بمانند به همین سبب دوره درمان FUT طولانی تر از دیگر روش های می باشد. FUT  یک روش عالی برای افرادی است، که جلوی سرشان خالی شده است. البته بایستی جراحی با ظرافت تمام صورت بگیرد تا اثری بر روی سر فرد نماند. در صورتی که بخواهید تنها در یک جلسه تراکم موی خود را فزایش دهید FUT یک روش مناسب برای شما خواهد بود.

مزایای روش FUT

 • ایجاد تراکم مناسب در ناحیه های کم پشت سر
 • امکان انجام آن تنها در یک جلسه