کشورهایی که هزینه خدمات پزشکی شان پایین باشد، طرفداران زیادی از سراسر جهان پیدا می کنند. در ایران خدمات پزشکی علاوه بر هزینه پایین، کیفیت بسیار بالایی دارند. به همین سبب تعداد گردشگران پزشکی در حال افزایش است. مؤسسه “سیف گشت” با ارائه خدمات در راستای رفاه مسافران پزشکی، تلاش می کند شرایط ایده آلی برای آنها فراهم کند. همچنین خدمات ویژه ای برای افرادی که خواهان جراحی پلاستیک هستند، ارائه می دهد. از جمله این خدمات عبارتند از؛

 • مشاوره
 • بررسی روند درمان
 • مترجم تمام وقت و راهنما
 • رزرو هتل و انتخاب اتاقی مناسب
 • برقراری ارتباط با پزشک و تعیین وقت
 • و …

با ارائه این خدمات افرادی که خواهان جراحی پلاستیک هستند، می توانند به تنهایی وارد ایران شده و به کمک تیم “سیف گشت” کلیه مراحل درمانی خود را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت به انجام برسانند. در پایین به بررسی جراحی پلاستیک و انواع مختلف آن اشاره می کنیم.

 • جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک، برای برطرف کردن نواقصی در بدن است که به دلیل سوختگی، قطع عضو و مادر زادی و …  نیاز به بازسازی دارند. جراحی پلاستیک و جراحی ترمیمی رشته های مرتبط به هم می باشند ولی اهدافشان با هم متفاوت است. جراحی پلاستیک بیشتر بر روی بازسازی بافت هایی که ظاهر عادی ندارند، تمرکز می کند.

 • جراحی پلاستیک و بیماری های مادر زادی

نقص های مادر زادی، مجموعه ای از بد شکلی هایی می باشند که در دوران جنینی در رحم مادر رخ داده است. برای مثال افرادی که بیش از پنج انگشت در هر دست دارند ، دارای نوعی اختلال مادر زادی می باشند که با تشخیص پزشک و در سنین زیر 5 تا 6 سالگی جراحی پلاستیک روی دست شان صورت می گیرد. از دیگر نقص های مادر زادی می توان، به بد شکلی در گوش ، رشد نکردن بند انگشتان یا وجود شکاف کام که به آن لب شکری نیز می گویند اشاره کرد. که با بررسی جراح پلاستیک و رسیدن به سن مناسب برای جراحی، قابل بازسازی و بازگشت به شکل عادی خود می باشند.

 • جراحی پلاستیک و انواع سوانح

جراحات حاصل از سوانح دلایل متفاوتی دارد، برای مثال ممکن است به خاطر تصادف ، پرت شدن از ارتفاع ، زد و خورد و یا سوختگی رخ دهند. در این موارد اولویت پزشک زیبایی و ترمیم  فرد نخواهد بود ، اولویت امر نجات زندگی بیمار است. پزشکان در ابتدا سعی در جبران خون و مایعات از دست رفته فرد می کنند، پس از آن با عکس برداری و رادیولوژی سعی می کنند، متوجه شوند چه اندام ها، اعصاب وتاندوم هایی آسیب دیده و در معرض عفونت قرار دارند. پس از نجات جان بیمار و ترمیم بافت آسیب دیده، اولویت بعدی جراح، زیبایی قسمت آسیب دیده و به حداقل رساندن جای بخیه و جوشکاری های روی پوست است. برای این کار جراح می توانند از نخ بخیه مناسب و یا چسب های مخصوص استفاده کنند.

 • جراحی پلاستیک و زیبایی

قبل از جراحی پلاستیک ، جراح زمانی را برای مشاوره با فرد تعیین می کند. تا متوجه شود فرد نیاز به چه تغییری در خود دارد، تا چه اندازه این عمل برای شخص اهمیت دارد و اعتماد به نفسش را افزایش می دهد.

عمل های زیبایی زیادی در سراسر جهان انجام می شود، ولی شاید مهم ترین آن ها : عمل بینی و لیپوساکشن است.

 • جراحی بینی

هر کدام از مراجعه کنندگان، نیاز به تغییر خاصی در فرم بینی خود دارند. مثلاً بعضی از افراد می خواهند، سایز بینی خود را کاهش دهند یا تقارن بین 2 طرف بینی برقرار کنند و یا بعضی برای باز شدن مجاری تنفسی (که به علت شکستگی یا پلیپ کیپ شده است) نیاز به جراحی دارند. عده ای هم به خاطر صاف کردن قوزک بینی دست به عمل جراحی می زنند. تمامی این موارد با دسترسی جراح به استخوان و غضروف بینی امکان پذیر است. جراحی پلاستیک بینی به دو صورت باز و بسته است:

 • جراحی بینی باز: اگر بیمار نیاز به تغییر شکل بیشتری داشته باشد، باید پایین نوک بینی، بین دو حفره را برش دهند. به این صورت پوست بینی بالا آمده و جراح به اکثر نقاط بینی دسترسی پیدا می کند.
 • جراحی بینی بسته: این روش برای افرادی است که به تغییرات کوچکی در بینی خود نیاز دارند و با یک برش کوچک در سوراخ بینی ایجاد می شود. مزیت این روش این است که جای بخیه، مخفی است و قابل رویت نمی باشد.
 • جراحی پلاستیک لیپوساکشن

برای از بین بردن چربی های انباشته شده و کوچک کردن قسمت های مختلف بدن، از جراحی پلاستیک لیپوساکشن استفاده می شود. این جراحی با قرار دادن یک لوله استیل کوچک زیر پوست، که به یک پمپ قدرتمند وصل است، صورت می گیرد. لیپوساکشن انواع مختلفی دارد که در اینجا به دو نوع آن اشاره می کنیم:

 • لیپوساکشن اولتراسند؛ در این روش از طریق امواج، سلول های چربی را در بدن می شکنند و از حالت جامد به مایع تبدیل کنند.
 • روش لیپوساکشن تامسنت؛ در این روش قبل از خارج کردن چربی ها، محلولی را به مقدار بسیار بالا به قسمت هایی که می خواهند چربی اش را تخلیه کنند، تزریق می کنند.